Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych
Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych, to konkurs, który rozwija u młodzieży umiejętności w zakresie zarządzania oraz ogólną wiedzę ekonomiczną. Do finału konkursu zakwalifikowało się tylko 10 zespołów z kraju, które od października wykonywały działania edukacyjne dla różnych odbiorców. Podczas finału drużyny dokonują analizy zrealizowanych działań, podsumowują je oraz biorą udział w konkursie wiedzy ekonomicznej. W zakresie edukacji ekonomicznej uczniowie i nauczyciele naszej szkoły współpracują z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie. Bardzo szeroko promowane była współorganizacja debat nt. Czy Polska powinna inwestować w przemysł i rozwój czy powiększać zasoby złota. W debatach uczestniczył m.in. burmistrz Rychwała, Senator l. Galemba, Przewodniczący Rady miejskiej Rychwała oraz Rektor WSKM w Koninie. Nasza Uczennica Nadia Tyczyńska brała udział w finale konkursu, a zespół z jej udziałem zdobył I miejsce w kategorii Warsztat i nagrodę specjalną w kategorii Debata.
Z pozdrowieniami
Natalia Osajda-Nowak